Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Lanzarotę

Keliaujantiems į Lanzarotę

Ispanija– bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Madridas (3,2 mln. gyventojų 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 46,7 mln., 2019m. duomenimis
 • Religija: 70% katalikai, 25% neišpažįsta jokio tikėjimo
 • Kalba: ispanų
 • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė konstitucinė monarchija

Lanzarotė– bendra informacija

 • Gyventojų: 150 tūkst., 2019m. duomenimis
 • Lanzarotė – nedidelė Kanarų sala, dažnai vadinama „Amžino pavasario sala“ dėl švelnaus klimato.

Lanzarotė yra kiek mažiau už Tenerifę ar Gran Kanariją žinoma Kanarų sala, tačiau ne ką mažiau graži. Lanzarotė yra labiausiai į šiaurę ir rytus nutolusi šio salyno sala buvo pavadinta pagal iš Genujos kilusį keliautoją Lancelotą Maločelą. Istorijoje Lanzerotė vaidino gana reikšmingą vaidmenį, kaip prekybos bei laivybos centras. Dabar tai turistų prieglobstis.

Salos centrinėje dalyje galima rasti įspūdingą Timanfajos nacionalinį parką, UNESCO pasaulio paveldo objektą ir bene labiausiai lankomą Kanarų salų vietovę. Jeigu mėgstate tyrą gamtos grožį bei mažai civilizacijos paliestas vietas, būtinai rinkitės Lanzarotę kaip savo sekančios kelionės tikslą.

Kada keliauti?

Į Kanarų salas keliauti rekomenduojame kovo pabaigos - liepos pirmos savaitės intervale. Laikotarpį nuo liepos vidurio iki rugpjūčio paskutiniųjų savaičių geriau praleisti, mat temperatūra gali būti labai aukšta. Taip pat puikus laikas kelionei rugpjūčio pabaiga – spalio vidurys. Oras dar nebūna spėjęs atvėsti, o jūs galite mėgautis nuostabiu poilsiu.

Ką pamatyti?

 • Timanfajos nacionalinis parkas– parkas gražuolis, užimantis tokį pat plotą, kaip ir vidutinio dydžio miestas. Parke yra didžiulis vulkanas, garų versmės, o kadangi visa Lanzerotė – UNESCO biosferinis rezervatas, gyvosios bei negyvosios gamtos įvairovė geriausiai atsiskleidžia būtent čia.
 • Jameos del Agua–  iš visų Kanarų salų, Lanzarotė turi bene gražiausią gamtą. Jameos del Agua – vulkaninės kilmės urvų sistema, labai mylima turistų. Tai unikalus objektas, kur po žeme esančiuose urvuose galima papietauti, mat ten yra įkurtas neblogas restoranas. Tarp atrakcijų taip pat rasite koncertų salę ir net druskos ežerą.
 • De Los Verdes urvai – dar vienas Lanzarotės gamtos grožio įrodymas. „Žalumynų“ urvai – iš ugnikalnio besiveržiančios lavos suformuotos gamtos grožybės. Po žeme esančių urvų sistemą geriausia pažinti su gido pagalba, mat jie padės geriau įvertinti gamtos Lanzerotėje didybę.
 • Kaktusų sodas – jeigu prijaučiate augalams, o ypač egzotiškiesiems kaktusams, bene jokioje vietoje pasaulyje nerasite tokios didelės šių spygliuočių įvairovės.

Ką paragauti?

Ispanijoje skanių patiekalų ir gėrimų ras kiekvienas gurmanas. Nesvarbu ar esate išrankūs, ar didelių reikalavimų maistui nekeliate, Ispanijos virtuvė sugebės nustebinti. Štai ką rekomenduojame paragauti:

 • Paella – iš Valensijos kilęs ryžių pagrindo patiekalas yra vienas iš pačių populiariausių ispaniškos virtuvės produktų. Jeigu norite įdomesnių skonių, išbandykite Arroz Negro – Paella su kalmarų rašalo ryžiais.
 • Gaspačio– gaspačio turi būti patiekiamas šaltas. Tai yra trintas arba maltas pomidoras, maišytas su alyvuogių aliejumi, česnaku, duona, pipirais ir agurkais. Ypač kada karšta, ispanai itin mėgsta skanauti gaspačio bei taip atsivėsinti.
 • Ispaniška tortilija  – jeigu paprasčiau, tai tortilla espanola yra ispaniškas omletas. Iš kiaušinių, bulvių ir svogūnų padarytas patiekalas puikiai tiks pusryčiams.
 • Sangria – turbūt populiariausias gėrimas Ispanijoje, Sangria yra labai lengvas putojantis vynas. Kartais jis net vadinamas Ispanijos šampanu.
 • Jamon Iberico kumpis – serrano bei iberico kumpiai yra vietinių mėsininkų pasididžiavimas. Būtinai paragaukite, mat tai prestižinis, Ispanijoje labai vertinamas produktas.
 • Churros – desertas tiems, kurie nori saldžių prisiminimų iš Ispanijos. Nors vietiniai gyventojai gamina ir skanius ledus, įsimintiniausio delikateso titulas tikriausiai atitektų tešlos lazdelėms churros. Jos gali būti apvoliojamos cukruje ir cinamone arba mirkomos į karštą šokoladą bei kitus saldumynus.

Ką patirti?

 • Vakarieniaukite su panorama Mirador del Rio – Lanzarotėje jau kelis dešimtmečius galima rasti restoraną, įskaptuotą į stačią bei aukštą uolą. Pats restoranas tikrai yra aukšto lygio, tačiau net skanus maistas nublanksta  prieš tobulą panoramą, kuri atsiveria pro restorano langą.
 • Mėgaukitės vandens pramogomis – Kanarai garsėja puikiomis sąlygomis nardymui. Ne viena grupinė arba privati ekskursija gali jums pasiūlyti visam gyvenimui išliksiančių įspūdžių iš paviršinio arba giluminio nardymo. Dėl Lanzerotę skalaujančio Atlanto vandenyno ypatybių taip pat galima neblogai patobulinti banglentės, vandenlentės, jėgos aitvaro bei kone bet kurio kito vandens sporto ar pramogos įgūdžius.
 • Degustuokite vulkaninės kilmės vyną – Ispanija yra viena iš pirmaujančių šalių pasaulyje pagal vyno gamybą. Daugybė vyndarių ir vynuogynų mielai priims turistus bei susidomėjusius žmones bei leis degustuoti įvairų vyną. Kuo išskiria Lanzerotė, tai vulkaninių pelenų kupinas dirvožemis. Tikriausiai žinote, kad vulkaninių nuosėdų turinti dirva yra be galo derlinga. Vynas, kurį gamina šios Kanarų salos vyndariai yra kiek kitoks nei įprasta šio alkoholinio gėrimo atmaina. Jis taip pat yra labai retas, todėl turėdami progą – išbandykite bei galbūt net parsivežkite butelį kaip suvenyrą.

Ką parsivežti?

Iš Ispanijos galima parvežti pačių įvairiausių suvenyrų bei dovanų. Nesvarbu ar perkate sau, ar draugams, štai dalykai, kuriuos verta parsivežti iš Ispanijos:

 • Alyvuogių aliejus – Andalūzija labiau nei bet kuris kitas Ispanijos regionas garsėja savo alyvuogių aliejumi. Ispaniškas alyvuogių aliejus yra laikomas bene geriausiu visame pasaulyje, o pačioje Andalūzijoje yra pagaminama beveik dešimtadalis viso pasaulio produkcijos.
 • Sangria arba Bota – sangrijos rasite visoje Ispanijoje, nesvarbu, kur atostogaujate, o Bota, nors ir kilusi iš Centrinės Ispanijos randama visuose regionuose. Ispanijoje yra ne viena parduotuvė, kuri parduoda unikaliame odiniame vyno butelyje laikomą ispanišką vyną botą, o sangriją galima rasti ir paprastose parduotuvėse. Toks pirkinys - puiki galimybė parsivežti kažką labai autentiško.
 • Vėduoklė – daug kas galvoja, jog jų būna tik Barselonoje. Deja, ispaniška vėduoklė yra labai moteriškas ir be galo klasiškas suvenyras.
 • Jamon Iberico kumpis – laikomas vienu iš geriausių kumpių visame pasaulyje, tai svarbi Ispanijos virtuvės dalis. Jeigu turite noro ir galimybių, būtinai parsivežkite ir paskanaukite.