Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Majamį

Keliaujantiems į Majamį

JAV– bendra informacija

 • Sostinė - Vašingtonas (630 tūkst. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Didžiausias miestas – Niujorkas (8,7 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 327 mln. 2019m. duomenimis 
 • Teritorijos dydis: 9 147 590 kv. km
 • Religija (2019m. duomenimis): 73% krikščionys, 21% nepriskiria savęs jokiai religijai, 2% žydai, 1 musulmonai
 • Valiuta: JAV doleris (USD)
 • Kalba: federaliniu lygiu nėra jokios, tačiau nacionalinė - anglų
 • Turi sienas su: Kanada ir Meksika, jeigu užšąla Barenco sąsiauris – ir su Rusija.

Kiti didžiausi miestai:

o   Los Andželas – 4 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

o   Čikaga – 2,7 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

o   Hiustonas – 2,3 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

Viena iš didžiausių ir svarbiausių valstybių pasaulyje – JAV. Ją įkūrė britų kolonistai 1776m. Ji buvo pirmoji konstitucinė respublika pasaulyje ir iki šiol vadinama laisvių bei demokratijos šalimi. Iš tiesų tai JAV demokratija yra kiek skirtinga Europos ar Lietuvos modeliams, tačiau ši valstybė gana tradiciškai išlaiko tas pačias vertybes jau kelis šimtus metų. Iki Antrojo Pasaulinio karo JAV buvo labai galinga ir įtakinga šalis, tačiau po jo tavo super galia, dominuojančia visame pasaulyje. Dabar ji tą statusą išlaiko ir yra stipriausia ekonomika pasaulyje. JAV – tai galimybių šalis.

Dėl to, kad šalies teritorija yra net 9,1 mln. kvadratinių kilometrų, apibūdinti JAV gamtą nėra taip paprasta. Patys amerikiečiai mėgsta tokį skirstymą: Rytinė pakrantė, Vidurio vakarų JAV (Midwest), Pietūs ir Vakarų Pakrantė. Daugiau – mažiau, šios zonos dalinasi klimato ypatumais ir yra gana panašios. Pietinės Valstijos turi šilčiausią klimatą ir yra labiausiai krikščioniškos. Gamta irgi įvairi, tačiau pietryčiuose daug dirbamos žemės ir Floridos pelkynai, o vakaruose, pvz. Teksase ar Naujojoje Meksikoje galima rasti ir dykumų. 

Pilnai pažinti visą JAV reikės labai daug laiko. Norėdami aplankyti įdomiausius miestus ir miestelius, pamatyti gražiausius gamtos kampelius bei sudalyvauti geresniuose renginiuose truksite labai ilgai. Dėl to žmonės į JAV keliauja ne vieną kartą ir neretai renkasi kelionę dedikuoti vieno iš regionų pažinimui.

Majamis – bendra informacija

Didžiausiame ir įdomiausiame Floridos mieste gyvena keli milijonai žmonių (2019m. duomenimis). Tai septintas didžiausias miestas JAV, tačiau šarmo Majamiui tikrai netrūksta. Čia persipina JAV ir Karibų bei Lotynų Amerikos kultūros, mat nemažą dalį Majamio populiacijos sudaro kubiečiai, puerto rikieičiai, dominikiečiai ir kitų ispaniškai kalbančių šalių kilmės žmonės. Majamis yra multikultūriškas metropolis, kuriame rasite palmių, dangoraižių, nuošalių vietovių, didžiulių vilų ir tradicinių amerikietiškų bendruomenių.

Apsilankę mieste nepraleiskite progos užsukti į paplūdimį, nuvykti šiek tiek už miesto į žymiąsias pelkes, o taip pat ir patraukti į Floridoje esantį Disneilendą. Veikti tikrai bus ką, nes Majamis – labai turtingas ir gausus miestas.

Kada keliauti?

Į Floridą ar Majamį geriausia keliauti tarp kovo ir gegužės.

Ką pamatyti?

 • Disneilendas – žymiausias pramogų parkas pasaulyje yra Floridos valstijoje, gana netoli Majamio. Jeigu keliaujate su vaikais arba prijaučiate tokioms pramogoms, tiesiog būtina čia užsukti.
 • Ocean Drive naktį – art deco stiliaus gatvė yra žymiausia Majamyje. Čia verda naktinis gyvenimas ir ryškios neoninės šviesos paverčia Ocean Drive nepamirštama patirtimi. Gali būti, jog gatvę lengvai pažinsite iš kai kurių filmų. Ji taip pat verta dėmesio ir dieną.
 • Wynwood sienos – ši, kiek meniškesnė Majamio vieta yra muziejus po atviru dangumi, kuriame gausu kūrybiško gatvės meno
 • Florida Keys – jeigu norite kiek toliau atsitraukti nuo šurmulio, patraukite į Florida Keys salas. Jos yra netoli Majamio ir vietinių bei turistų vertinamos, kaip labai jaukios bei malonios salos poilsiui.

Ką paragauti?

 • Tinklinių restoranų maistas – nors kažko itin unikalaus tinkliniuose restoranuose nerasite, tačiau paragauti užkandinių maisto, kurių nėra Lietuvoje ar net Europoje – įdomi patirtis. Chick- Fil‘a, Chipotle, Popeye‘s, Papa John‘s, Taco Bell, Wendy‘s ir t.t. Pasijuskite kultūros dalimi.
 • Pusryčių blynai – IHOP restorane arba daugumoje pakelės ar pusryčių užkandinių galite rasti tradicinius amerikietiškus pusryčių blynus. Patiekiami su sviestu, sirupu arba/ir šonine, jų gaminami blynai yra be galo skanūs.
 • Frita mėsainiai – tai kubietiška amerikietiškojo hamburgerio versija, populiari Floridoje. Skirtumai tik tie, jog frita patiekiama su ypatingu padažu bei kubietiška duona ir bulvių lazdelėmis (papitas).
 • Kokteiliai – vaisiniai, ledų ar skirti suaugusiems – kokteiliai, geriami su šiaudeliu yra Floridoje labai populiarus gėrimas
 • Cinamoniniai suktinukai – turistų mėgiamiausios cinamoninės bandelės kiek primena pas mus parduodamą produkciją, tačiau jų skonis kitoks. Dažnai, ypač turistų sezono įkarštyje, bandelės iš kepyklėlių išgraibstomos per porą valandų.

Ką patirti?

 • Skroskite vandenį Floridos pelkėse – aligatorių, pelkių ir įspūdingų paukščių apsuptyje galite smagiai praleisti laiką. Plaukioti po Everglades – populiari pramoga tarp turistų.
 • Kenedžio kosmoso centras – pagrindinė NASA raketų paleidimų bazė turi ir įspūdingą muziejų, kur galite iš arti pamatyti erdvėlaivius, raketas ir palydovus ar jų replikas bei susipažinti su JAV kosmoso programa iš arčiau
 • Judėkite šokio ritmu – Majamis įgauna naujas spalvas ir naują dvasią naktį. Klubai, barai ir scenos prisipildo žmonėmis, o gatvės – muzika. Išeikite į naktinį Majamį ir šokite bei linksminkitės iki paryčių.
 • Pasideginkite paplūdimyje – Majamis turi bene garsiausius ir geriausius paplūdimius visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Ką parsivežti?

 • Saldumynai – tokių, kuriuos rasite kone kiekvienoje parduotuvėje čia, Lietuvoje nė su žiburiu nerasite. Žymiausi prekių ženklai ir didžiausia įvairovė.
 • Riešutų sviestas – tai beveik nacionalinis produktas, kuriuo amerikiečiai gardina kone viską.
 • Kažkas iš Disneilendo – vaikams arba smagiam prisiminimui tiks puodelis su Peliuku Mikiu, jo ausys ar kitas, temini suvenyras.
 • Apelsininė kosmetika – Floridoje auginama labai daug apelsinų. Kadangi juos parsivežti sunku, geriausias pirkinys bus apelsinų kosmetika.