Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Los Andželą

Keliaujantiems į Los Andželą

JAV– bendra informacija

 • Sostinė - Vašingtonas (630 tūkst. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Didžiausias miestas – Niujorkas (8,7 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų visoje šalyje: 327 mln. 2019m. duomenimis 
 • Teritorijos dydis: 9 147 590 kv. km
 • Religija (2019m. duomenimis): 73% krikščionys, 21% nepriskiria savęs jokiai religijai, 2% žydai, 1 musulmonai
 • Valiuta: JAV doleris (USD)
 • Kalba: federaliniu lygiu nėra jokios, tačiau nacionalinė - anglų
 • Turi sienas su: Kanada ir Meksika, jeigu užšąla Barenco sąsiauris – ir su Rusija.
 • Kiti didžiausi miestai

o   Los Andželas – 4 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

o   Čikaga – 2,7 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

o   Hiustonas – 2,3 mln. gyventojų (2019 m. duomenimis)

Viena iš didžiausių ir svarbiausių valstybių pasaulyje – JAV. Ją įkūrė britų kolonistai 1776m. Ji buvo pirmoji konstitucinė respublika pasaulyje ir iki šiol vadinama laisvių bei demokratijos šalimi. Iš tiesų tai JAV demokratija yra kiek skirtinga Europos ar Lietuvos modeliams, tačiau ši valstybė gana tradiciškai išlaiko tas pačias vertybes jau kelis šimtus metų. Iki Antrojo Pasaulinio karo JAV buvo labai galinga ir įtakinga šalis, tačiau po jo tavo super galia, dominuojančia visame pasaulyje. Dabar ji tą statusą išlaiko ir yra stipriausia ekonomika pasaulyje. JAV – tai galimybių šalis.

Dėl to, kad šalies teritorija yra net 9,1 mln. kvadratinių kilometrų, apibūdinti JAV gamtą nėra taip paprasta. Patys amerikiečiai mėgsta tokį skirstymą: Rytinė pakrantė, Vidurio vakarų JAV (Midwest), Pietūs ir Vakarų Pakrantė. Daugiau – mažiau, šios zonos dalinasi klimato ypatumais ir yra gana panašios. Vakarų pakrantė. Tai turbūt pats įvairiausias regionas klimato ir kraštovaizdžio atžvilgiu. Taip yra dėl to, nes pvz. Oregone – miškai ir žaluma, o Kalifornijoje – smėlėtos pakrantės bei beveik kiaurus metus trunkanti vasara. 

Pilnai pažinti visą JAV reikės labai daug laiko. Norėdami aplankyti įdomiausius miestus ir miestelius, pamatyti gražiausius gamtos kampelius bei sudalyvauti geresniuose renginiuose truksite labai ilgai. Dėl to žmonės į JAV keliauja ne vieną kartą ir neretai renkasi kelionę dedikuoti vieno iš regionų pažinimui.

Los Andželas – bendra informacija

Angelų miestu dar vadinamas Los Andželas yra turbūt geriausiai užsieniečiams pažįstamas JAV miestas. Kodėl? Ogi dėl Holivudo. JAV kino pramonė kuria pačius populiariausius pasaulyje filmus, kurie apskrieja visą planeta ir yra rodomi ne tik pačioje filmų kūrimo sostinėje, bet ir Europoje, Azijoje, Australijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje. Pats Los Andželas – įvairus ir labai didelę aurą turintis miestas. Čia yra visko – turtingų rajonų, filmų studijų, dangoraižių ir apleistų pastatų bei uždarų bendruomenių. 

Augimo bumą 1940-ųjų antroje pusėje išgyvenęs LA, labai ilgai buvo amerikietiškos svajonės etalonas. Namas priemiestyje, palmės ir visai šalia esantis Ramusis Vandenynas. Los Andželas paskatino ir visą Kalifornijos ekonomikos bumą. Šiuo metu tai yra stipriausią ekonomiką turinti JAV valstija, kurios technologijų galiūnės Apple ir Google (pavyzdžiui), glaudžiasi visai netoli Los Andželo – San Francisko Silicio slėnyje. Atvykę į Angelų miestą jame rasite ne tik dar Ispanijos laikų palikimą (mat XV-XIXa. jį valdė Ispanija bei Meksika), o ir moderniosios amerikietiškos kultūros atstovų. Patinka blizgesys, geras oras ir atrakcijos? Tada pats laikas keliauti į Los Andželą!

Kada keliauti?

Į Los Andželą bei Kaliforniją geriausia keliauti tarp kovo ir gegužės mėnesių.

Ką pamatyti?

 • Sekvojų nacionalinis parkas – Kalifornijoje esantis parkas – UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Parke gyvena milžiniški sekvojų medžiai ir „Generolas Šermanas“ – didžiausias pasaulio medis.
 • Holivudo įdomybės – kino industrijos sostinė Holivudas gali pasiūlyti ne tik gausybę kontrastų, tačiau ir gražią Los Andželo panoramą nuo Holivudo kalvos ir vizitą po kino studijas.
 • Yosemite nacionalinis parkas – sekvojos, granitinės uolos, ežerai – 3 tūkst. kvadratinių kilometrų plote galite rasti turbūt vieną gražiausių JAV gamtos kampelių. Jis yra Kalifornijoje, gana netoli Los Andželo.
 • Santa Monikos prieplauka – šis ikoniškas LA kampelis geriausiai žinomas dėl iš tolo matomo apžvalgos rato ir daugybės atrakcionų ir restoranų. Laiką leidžiant čia, neįmanoma nesišypsoti.
 • Beverli Hilsas – gražus, turtingiausių ir sėkmingiausių planetos žmonių gyvenamasis rajonas. Pamatykite, kaip gyvena 1% ir palepinkite save prabangiame restorane ar apsipirkite parduotuvėje.

Ką paragauti?

 • Dešrainis – Niujorke iš gatvėje stovinčio kioskelio galite užsisakyti labai amerikietišką patiekalą – hotdog‘ą. Paragaukite ir sužinokite ar buvęs SSRS vadovas N.Chrusčiovas tikrai turėjo gerą skonį...
 • Tinklinių restoranų maistas – nors kažko itin unikalaus tinkliniuose restoranuose nerasite, tačiau paragauti užkandinių maisto, kurių nėra Lietuvoje ar net Europoje – įdomi patirtis. Chick- Fil‘a, Chipotle, Popeye‘s, Papa John‘s, Taco Bell, Wendy‘s ir t.t. Pasijuskite kultūros dalimi.
 • Pusryčių blynai – IHOP restorane arba daugumoje pakelės ar pusryčių užkandinių galite rasti tradicinius amerikietiškus pusryčių blynus. Patiekiami su sviestu, sirupu arba/ir šonine, jų gaminami blynai yra be galo skanūs.
 • Steikas – Kalifornijoje yra daug aukščiausios klasės restoranų, kuriuose tikros mėsos gurmanai gali paragauti garsiausių šefų paruoštus steikus. Aukščiausia klasė.

Ką patirti?

 • Pamatykite miesto vaizdą nuo Griffith observatorijos – nuo šios didžiulės observatorijos apžvalgos aikštelės galima ryte, dieną ar jau sutemus pamatyti vieną įspūdingiausių Los Andželo panoramą.
 • Sužinokite daugiau apie Holivudo filmus Universal Studios – žymios kino kompanijos su tuo pačiu pavadinimu, kuruojamame pramogų parke galite pamatyti ikoniškų filmų kūrimo aikšteles bei iš arčiau pažinti kino industrijos virtuvę
 • Miestą pažinkite kabrioletu – kadangi LA beveik niekad nelyja, o orai čia puikūs – vienas geriausių būdų pažinti miestą yra su kabrioletu.

Ką parsivežti?

 • Saldumynai – tokių, kuriuos rasite kone kiekvienoje parduotuvėje čia, Lietuvoje nė su žiburiu nerasite. Žymiausi prekių ženklai ir didžiausia įvairovė.
 • Riešutų sviestas – tai beveik nacionalinis produktas, kuriuo amerikiečiai gardina kone viską.
 • Oskaro statulėlė – įrodymas, kad buvote Los Andžele ir tapote kino žvaigžde...
 • Vynas – Kalifornijoje gaminama labai nemažai vyno, todėl protinga jo įsigyti kaip dovaną ar suvenyrą.