Baltic Clipper
Mūsų Facebook puslapis

Kelionės į Veneciją

Keliaujantiems į Veneciją

Italija – bendra informacija

 • Sostinė ir didžiausias miestas – Roma (2,9 mln. gyventojų, 2019m. duomenimis)
 • Gyventojų: 60 mln. 2019m. duomenimis
 • Teritorijos dydis: 301 340 kv. km
 • Religija (2019m. duomenimis): 74% katalikai, 23% neišpažįsta nieko 
 • Valiuta: Euras (EUR)
 • Kalba: italų
 • Valdymo forma: unitarinė parlamentinė respublika

Istoriškai Italija visada būdavo svarbiausių pokyčių kultūroje bei įtakoje centre. Kadaise jos teritorijoje buvo pačios didingiausios pasaulyje Romos Imperijos širdis, vėliau iš čia kilo visi reikšmingiausi viduramžių ir naujųjų amžių kultūros judėjimai (barokas, renesansas, gotika t.t.). Na, o dabar Italijoje diktuojamos drabužių, automobilių madų tendencijos. Italija vis dar yra viena iš įtakingiausių valstybių pasaulyje.

Tam, kad geriau suprastumėte pačią Italiją, jos žmones ir kultūrą, būtina žinoti bent svarbiausią informaciją apie jos istoriją. Italiją sudaro daugybė unikalių žemių ir žmonių. Iki Romos Imperijos laikų tai buvo skirtingos tautos, turinčios skirtingas kalbas bei papročius. Tada susikūrė Romos Imperija ir palaipsniui u-ėmė ne tik visą Apeninų pusiasalį bei aplinkines salas, tačiau įsigalėjo Europoje bei aplink visą Viduržemio jūrą. Tada imperijai jau pasitinkant savo saulėlydį atsirado naujas reiškinys, kuris 1,5 tūkst. metų į priekį formavo Italijos žmonių gyvenimą – krikščionybė. Vatikanas bei popiežiaus sostas buvo labai svarbi šios valstybės socialinė ir politinė grandis.

Kai Roma žlugo, Italija pasidalino į daugybę miestų-valstybių. Visi jie buvo pakankamai stiprūs ekonomiškai bei kultūriškai, tačiau iškilus Ispanijai, Anglijai, Prancūzijai, Rusijai ir Austrijai, Italija liko užnugaryje. Dėl šios priežasties italai tautiniu tapatumu panašesni į vokiečius, o ne prancūzus ar Ispanus, kurios iš tiesų daug panašesnės kultūriškai bei istoriškai. Italas save laiko italu ir pvz. siciliečiu, kalabriečiu, lombardu ir t.t. 

Tačiau bendrumo jausmas galų gale triumfavo ir Italija XIXa. pabaigoje susivienijo bei tapo stipria valstybe Europoje. 

Jeigu keliausite į šią šalį, joje galite apturėti be galo kontrastingų ir įvairių pavyzdžių. Šalies šiaurėje yra Alpės bei tokie miestai kaip Venecija, Florencija, Turinas, Milanas. Šalies centre – Roma, Vatikanas, San Marinas ir nuostabios Adrijos jūros pakrantės. Šalies pietuose – Neapolis ir daug lėtesnis gyvenimo būdas, maži miesteliai, plačias vidurio Italijos pievas vėl keičia kalnai. Na ir galų gale – salos. Sicilija, Sardinija, Kapris ir kitos turi be galo unikalią kultūrą ir išskirtinę architektūrą, lankytinas vietas.

Trumpai tariant, kad ir į kurią vietą Italijoje keliaujate, kad ir kelintą kartą tai darote, kiekvieną sykį nesunkiai rasite kažką naujo. 

Venecija – bendra informacija

Venecija tikrai yra vienas iš žymiausių pasaulio miestų. Nors jame 2019m. duomenimis gyvena tik ~55 tūkst. (kalbame apie istorinę Venecijos dalį), tačiau skaičiai miesto žinomumo tikrai nemenkina. Nuo VII iki XVIIIa. dabartinėje miesto vietoje klestėjo Venecijos Respublika. Tai buvo galinga jūrinė ir ypač finansinė miestas-valstybė, kuri įsigalėjo aplink Viduržemio jūrą bei Pietų Europoje.

Renesanso metu miestas tapo didžiuliu traukos centru užsieniečiams. Iš Venecijos kilęs garsus kompozitorius Vivaldis, o patys Venecijos kanalai giliai įsirėžę italams bei visiems pasaulio gyventojams į atmintį.

Kada lankysitės Venecijoje būtinai judėkite ir pėsčiomis, ir gondola arba laiveliu. Taip miestą pamatysite iš visų pusių.

Kada keliauti?

Geriausias laikas kelionei į magiškąjį Venecijos miestą – pavasaris. Dėl ne per aukštų temperatūrų ir ne pačio didžiausio turistų skaičiaus, kelionei idealiai tinka kovo-gegužės mėnesiai arba rudens pradžia rugsėjis-spalis. 

Ką pamatyti?

 • Šv. Morkaus aikštė ir Bazilika – Šv. Morkaus aikštė ir bazilika – du daugiausiai lankomi ir geriausiai žinomi objektai Venecijos centre. Bazilika iškilo dar Xa., o statyti baigta buvo tik XIIa. Pradžioje. Tai labai istoriškai svarbus objektas. Na, o aikštė visada buvo pagrindinis miestiečių sambūrio bei prekybos centras.  Čia nuolat pilna šurmulio bei... Balandžių. Ryte susirinkę vietiniai juos mėgsta palesinti.
 • Rialto tiltas – Ponte de Rialto – geriausiai žinomas tiltas Venecijoje. Jį puošiančios arkos tapo ikoniškomis, o pasidaryti čia nuotrauką tapo kone kiekvieno turisto siekiamybe.
 • Dožų rūmai – dožas – Venecijos kunigaikštis, kuriam ir buvo dedikuoti šie rūmai. Įkurti XIV amžiaus viduryje, šie rūmai 1923m. tapo muziejumi, atviru lankytojams. Tai vienas iš įspūdingiausių objektų Venecijoje bei visoje Šiaurės Italijoje. 

Ką paragauti?

 • Tikra neapolietiška pica – nesvarbu koks jos pavadinimas ir kokie ingredientai, tikros neapolietiškos picos turi paragauti visi, kurie lankosi Italijoje. Tai yra visų kitų picų pasaulyje prototipas ir net UNESCO kultūrinio paveldo dalis...
 • Tiramisu – iš Venecijos kilęs desertas susideda iš kiaušinio trynių, maskarponės, kakavos ir kavos bei sausainių „pirštelių“. Tai tikrai labai skanus patiekalas, kurį italai mėgsta prie kavos.
 • Gelato Italiano – tikri itališki ledai laikomi pačiais gardžiausiais pasaulyje. Karštą dieną paragaukite sau patinkančių skonių deserto ir palepinkite skonio receptorius!
 • Spaghetti carbonara – makaronai garsėja kaip vienas iš žymiausių Italijos virtuvės gaminių. Spaghetti carbonara – spagečių, kiaušinių, sūrio, guanciale arba pancetta (į lašinius panašus produktas) bei juodųjų pipirų. Nors bene patys žinomiausi Italijos makaronai – carbonara gimė tik XX amžiuje, jie jau yra tapę neatsiejama šios virtuvės dalimi.
 • Florencijos kepsnys – Bistecca alla Fiorentina yra tikrai galingas patiekalas. Florencijos regione (o dabar ir visoje Italijoje patiekiamos didžiulės grynos, mažai keptos jautienos porcijos. Šalia jos vietiniai paprastai geria vyną ir negauna jokių garnyrų. Jeigu nevalgote kaip sunkumų kilnotojas ar galiūnas, geriausia Bistecca alla Fiorentina dalintis su kolega arba artimuoju. Blogiausiu atveju galite likučius parsinešti į viešbutį.

Ką patirti?

 • Patirkite romantišką Venecijos pusę – vakare išsinuomokite gondolą ir skambant romantiškos serenadoms bei besileidžiant saulei mėgaukitės tikrų tikriausia meilės atmosfera.
 • Sudalyvaukite karnavale – kasmet, keturiasdešimt dienų prieš Velykas Venecijoje vyksta 3 milijonus žmonių pritraukiantis „Kaukių balius“ – Venecijos karnavalas. Nėra jokio kito tokio renginio visoje Žemėje, todėl turėdami galimybes jį aplankykite ir patirkite šį stebuklingą miestą kitaip.
 • Pamatykite miestą iš aukštai – užlipę į Šv. Morkaus varpinės bokštą pamatysite įspūdingą Venecijos panoramą. Visas miestas ir jį supantis vanduo bus matomi kaip ant delno. 

Ką parsivežti?

 • Vynas – itališkas vynas – vienas geriausių pasaulyje. Ar dar reikia kažką pridurti?
 • Sūris – beveik kiekvienas šios šalies regionas gamina unikalius sūrius bei turi gilias amato tradicijas. Nesuskaičiuojama gausybė sūrių kasdien keliauja į parduotuvių lentynas. Įvairiausių šio produkto atmainų verta parsivežti atgal namo ir duoti kaip dovaną arba vartoti patiems.
 • Alyvuogių aliejus – kaip ir visos aplink Viduržemio jūrą esančios valstybės, Italija labai garsi savo alyvuogių aliejaus produkcija.
 • Madingi drabužiai – Italija yra mados industrijos viena iš gimtinių. Visi didieji mados namai ir dizaineriai tikrai turi čia parduotuvių bei atstovybių. Net ir mažesnėse boutique stiliaus parduotuvėse galima rasti nuostabių drabužių ar aksesuarų. Dairykitės!
 • Kvepalai – kadangi Italijoje gausu mados namų bei dizainerių, kvepalų čia irgi netrūksta. Priklausomai nuo savo biudžeto, ypač Milane galite rasti pačių unikaliausių kvapų, atitinkančių jūsų slapčiausius troškimus.